OZNAKOWANIE BEZPIECZEŃSTWA
Czy wymagane są cykliczne przeglądy stanu oznakowania bezpieczeństwa w budynku?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma obowiązku, aby w sposób cykliczny sprawdzać stan oznakowania bezpieczeństwa budynku. Jednakże raz zamontowane znaki powinny pozostać w obiekcie, aby mogły wskazywać właściwą drogę w trakcie ewakuacji.
Co zrobić, gdy występują braki w oznakowaniu?
Jeśli zamontowane znaki zostały zniszczone bądź skradzione należy uzupełnić braki tymi samymi piktogramami. Bardzo często Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego zawiera w sobie projekt oznakowania dróg ewakuacyjnych. W przypadku braku wiedzy jaki znak ma się znaleźć we wskazanym miejscu warto zajrzeć najpierw do IBP.
Wszelkie rodzaje znaków można znaleźć w naszym sklepie.
Jak wygląda przegląd?
W przypadku przeglądu technicznego takich urządzeń jak gaśnice czy hydranty wewnętrzne każdorazowo sprawdzamy obecność wymaganego znaku. Dodatkowo możemy sprawdzić oznakowanie bezpieczeństwa w całym budynku. Dzięki pokaźnemu zapasowi znaków w każdym samochodzie serwisowym, za prośbą klienta, uzupełniamy brakujące tabliczki przy okazji jednej wizyty.
Co zawiera protokół?
Na życzenie klienta z wizyty sporządzamy protokół, który jednoznacznie wskazuje gdzie w budynku należy zamontować brakujące znaki, aby uciekający z budynku ludzie w łatwy sposób mogli znaleźć drzwi do wyjścia. Jest to niezwykle istoty element wyposażenia budynków, gdzie ludzie przebywają tymczasowo i nie znają rozmieszczenia korytarzy i drzwi. Obecne poprawne oznakowanie dróg ewakuacyjnych to podstawa do sprawnej ewakuacji.